Rozhovor mezi uživatelem illindor a Batrachus

6 Zprávy návštěvníků

1. Jn, možná proto to tak neni...

Já používám filosofii pro psaní, protože se k tomu docela hodí, ale nechci se tomu věnovat profesionálně, protože když píšu filosofii sám tak můžu psát co chci, ale kdybych jí studoval, tak bych se v ní musel věnovat tomu, co by mi bylo určeno a to je podle mě špatný přístup k filosofii a stejně k ní nemám tak blízký vztah, aby mi to za to vážně stálo.

Mam radši filosofii ve sci-fi, než ve fantasy, protože je bližší skutečnosti (ve fantasy se může cokoliv jen tak objevovat/měnit libovolně samo, nebo pochybným způsobem z čehokoliv (nebo z ničeho), zatímco ve sci-fi musí být přesně určeno, co a jak z čeho vychází a dávat to smysl). Proto půlku většiny mých povídek tvoří technické návody, které jsou sice vymyšlené, ale musí přesně popisovat, kde se co vzalo A filosofie je dobrý nástroj na to, jak dát povídce celkový směr a podklad.
  2. Možná kdyby se chlorofyl smíchal s něčím černým... Ale výsledek by byl pochybný, možná by chlorofyl skutečně fungovat, možná by černá složka pohltila světlo a chlorofyl nic nedělal.

A já si myslím, že by ses na filozifické dobře uplatnil. Tvá díla hodně vyzařují filozofii.
  3. Asi že v přírodě neexistuje černá chemikálie schopná provádět fotosyntézu...

Nee, vůbec ne, proč bych měl?
  4. Ve skutečnosti by současné světlo mohly červené listy přijímat. Neboť sluneční záření je víceméně bílé, tedy obsahuje veškeré vlnové délky, včetně nečervené. Otázkou spíš je, proč tedy nejsou listy černé, když chtějí přijímat co nejvíc slunečního záření.

PS: Nestuduješ ty nějakou filozofickou fakultu?
  5. Tak to jsi měl spíš koukat na Hellboye
  6. Už mám zhlédnuto čtyři a půl dílu Star Wars, heč! Už ti můžu líp konkurovat v boji o kopec!
Zobrazeny zprávy návštěvníků 1 až 6 z 6