Vítej v největší budově světa!

Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
  1. willinka
    willinka
    Ahoj.
    Takže, vítámetě tady, v největší budově světa!
    Je tu plno víhod a krásného rozhledu! Nikdo se tu nebude nudit!
  2. martin1814
    martin1814
    poď těco psát jak se daří?
  3. toust
    toust
    Ahoj tak jsem se taky přidal do skupiny
  4. martin1814
    martin1814
    nazdar měj se tu dobře
  5. toust
    toust
    díky tak jak de?
  6. Sety
    Sety
    nazdar lidi
  7. Ding-Ding
    Ding-Ding
    Prosím... toto... je... budova... jménem... Div... světa...
  8. illindor
    illindor
    Už z dálky vidím mocnou siluetu nejslavnější a největší stavby světa. Po dlouhé cestě zaprášený a unavený dojdu k úpatí této uměle vytvořené hory.

Zblízka, kvůli tisícům lidí lezoucích uvnitř i na povrchových ochozech budovy to tu vypadá jako nějaké obří mraveniště. Připojím se do davu lidí a vejdu do nejbližší, mohutné, železem pobité brány s masivními vraty, jakých je po obvodu celé stavby několik a obdivuji technologickou vyspělost a kvalitu, s jakou byla postavena.
  9. illindor
    illindor
    ''Sakra, kam teď ?'' říkám si, když se vymotám z nejhustšího davu a zapadnu do jedné z úzkých, kamenných, odlehlejších a tak relativně klidných chodeb. Naštěstí si brzy všimnu cedule, která visí o pár bloků dále-''průvodce a informace pro cizince''. Zamířím tam a uvítá mě zdvořilá, vzdělaně vypadající dívka ''přejete si pane?''. ''Dobrý den, jsem tu nový a potřeboval bych se tu nějak vyznat, máte tu něco jako plán města?'' Jistě, hrubý plánek města za 2 zlaté, kompletní za 3'' ''Vezmu si radši ten kompletní'' <vytáhnu hrst imperiálních mincí> <ona si jich několik vezme, hodí na malou váhu> ''to by mohlo stačit, my jsme sice zvyklí na cizí měnu, jiné podniky by ale mohly mít trošku výhrady, měl by jste zajít do směnárny pokud se tu chcete zdržet déle'' <odejde dozadu mezi regály a vrátí se s deskami naditými papíry a nákresy> ''je to rozdělené podle pater a částí, významnější místa jsou samozřejmě označena'' <převezmu je , poděkuji, rozloučím se a odejdu>.
  10. illindor
    illindor
    Potom tedy najdu nejbližší směnárnu (s plánkem bez problému), vejdu dovnitř a po vystátí kratší fronty přistoupím k přepážce. Brýlatý bankéř čumí na sbírku obsidiánových, runitových, krystalisových a perleťových mincí a imperiální a republikovou měnu jako puk, nakonec mi ale po delší poradě s ostatními úředníky udělá celkem slušný kurs.

Najdu lacinější hostinec, dobře se najím, vykoupu a pronajmu si pokoj na jednu noc. Ráno se vzbudím, vyrovnám nevelký účet a vydám se do ulic.
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 14
Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední