Stránka 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazují se odpovědi 21 až 27 z 27

Téma: Jak omezit kladení otázek, které se točí pořád dokola

Standardní

...ano máte pravdu - chtělo by to víc inteligence. Možná jsem ten náš národ až moc obhajoval.

Citace Původně odeslal Muriel Zobrazit příspěvek
    na tom musí zapracovat jiní.
    To by mě zajímalo, které tím myslelas a jak by ti dotyční měli zapracovávat?
    - uzel 'ambulák', nazývaný taky jako plochá spojka, se může použít k uvázání trojcípého šátku nebo obvazu.
    - uzel 'mozeček' nemá praktického využití, ale pokud máte IQ houpacího koně, můžete ho použít jako náhradu. Pokud nevíte, co je IQ houpacího koně, neváhejte a použijte uzel mozeček.
    - chybami se člověk učí - chci toho hodně umět, proto budu brzo zabanován.

Standardní

Podle me nema zadne zvyraznovani FAQu, manualnu, navodu a tlacitka hledat cenu. Pokud si toho onen clovek nevsimne a neklikne na to ted, tak na to neklikne ani kdyby mu pred ocima blikal po cele obrazovce velky stridave cerno-oranzovy napis "Zde klikni než se zeptáš".

Ukolem fora a moderatoru je pomahat uzivatelum radit novackum a trestat neposlusne uzivatele. Pokud ale ze strany uzivatele neni vubec zadna snaha, pak to zkratka neni mozne. Mam rad napad Last Ninjy o tom, aby bylo cele forum moderovane. To je napad, ktery by mohl vyjit. Jiste, zezacatku by bylo obrovske mnozstvi prace, ovsem casem by se to jen snizilo, uzivatele by bud pochopili, ze ty dotazy si maji najit a nedavat porad nova temata, nebo by se, pri floodu stejnym tematem porad dokola, jednoduse zabanovali. Zvysila by se prehlednost fora a sance najit, co clovek hleda.

A, jak jiste vime, prvotnim ukolem tohoto fora ma byt pomoc uzivatelum, prevazne novackum, ale i pokrocilim hracum. Kdyz odpovime na jednu otazku, pomuzeme jednomu uzivateli. Pokud dame moderovani fora, zprehlednime forum, pomuzeme uzivatelum vyhledavat a vyznat se ve foru - a tim pomuzeme desitkam, mozna stum uzivatelu.

Jak je na tom vlastne forum dnes? - Bidne. Stale zaplavy nesmyslnych stale stejnych otazek, jen tazatelu a odpovedi je mene. Hodne lidi forum odradilo prave jeho neprehlednosti, zaspamovanosti a dost spatnou celkovou urovni. Neverim, ze by moderovani tohle nevyresilo alespon z 50%. Je smutne ze se musi premyslet o takovych metodach a svedci to o vekove a inteligenci urovni tohoto fora...

S IQ testem pri vstupu nesouhlasim, bylo by to dosti zdlouhave a asi by to dost lidi odradilo od registrace.

Dadoun

PS: Osobne jsem se ptal na par otazek, ale jen takovych, ktere jsem opravdu, ale opravdu nemohl nikde najit a to teprve po prohledani vsech zdroju, ktere jsem znal.

edit Čnělka: úryvek z pravidla č. 12 zní:
    Moderátoři nejsou povinni odpovídat na dotazy v tématech a záleží to na jejich svobodné vůli.
    Naposledy upravil Čnělka : 29.08.2009 v 22:36
    "I grew up feeling like I could never fit in no matter how hard I tried. One day, I realized that I didn't want to fit in. I could make my own standards and I'd live by them" - Marilyn Manson

Standardní

Citace Původně odeslal Uzel Zobrazit příspěvek
    To by mě zajímalo, které tím myslelas a jak by ti dotyční měli zapracovávat?
    jejda ... někdo reagoval na mé myšlenkové pochody a dokonce si žádá odpověď

Když pominu vrozenou inteligenci, tak na zvyšování "inteligence" daného jednotlivce by měl zapracovat školský systém (já bláhová) a rodiče (v některých případech ještě bláhovější).
    Někteří jedinci dávají přednost úplně jiné touze, než je touha po vědění, i kdyby čert (učitel) na koze jezdil.
    Toť vše. Dál to nebudu rozvádět. Už takhle jsem s tou svou odpovědí trochu mimo téma.
    Život není o tom, jak přežít bouřku, ale jak si zatančit v dešti.

Standardní

Myslím si že nováčikovi najviac pomôže ak mu "ten skúsený" namiesto nadávky za to že si neprečítal FAQ pošle odkaz na príslušnú sekciu a zároveň ju moderátor lockne/vymaže...Bolo by to síce ťažšie ale aspoň by sa zabránilo spamu ktorí je vlastne len odpovedou an často kladenú otázku...
    Čnělka mi podpis zmazal...

Standardní

Citace Původně odeslal Last Ninja Zobrazit příspěvek

...ale ja si porad stojim za svym napadem, ze by bylo cele forum moderovane, tzn. vsechny temata ve vsech sekcich by musel nejprve schvalit nejaky moderator ... modum by sice zezacatku prace trochu pribylo, ale po par tydnech by byly vysledky videt ... kdykoliv dojdete na forum, tak alespon jeden mod/clen TT je online, takze seriozni otazky by byly behem par minut schvalene ... ale clenum TT se muj napad zdal prilis radikalni :-P
    má to jednu nevýhodu... a sice už dneska se vyskytuje v tématech (věnovaných bůhvíčemu) otázka jak založit téma?, pokud bude fórum moderované, potom se už nebudou ptát jak založit tému (protože by se svým tématem u modů neuspěli?, ale rovnou by se zeptali ... , sice by bylo o téma méně, ale stejně bylo by to ještě více nepřehledné ...

Standardní

Ano souhlasím s tebou Ampidike, je potřeba to nějak omezit, nápady tu padly. Při vstupu na stránky zobrazit tabulku s upozorněním, ale tu každý ignoruje (jako tabulky u jiných stránek s nevhodným obsahem ).

Potom tu padl návrh celé fórum zmoderovat a příspěvek schválit moderátory. To by mohlo jít, ale myslím, že tohlo by moderátory nebavilo a bylo by jen otázkou času, kdy by to padlo. Navíc když se někdo na něco ptá, tak chce někdy odpověď ihned, spěchá to, což by asi nevycházelo (odeslání témata+přečtení obsahu, porozumění obsahu a odkliknutí=3minuty, které by ten chudák mohl už makat na něčem).

Jak tady zaznělo, je to o inteligenci a také o samostatnosti...

Jinak abych neměl jen plnou pusu keců, tak také přispěji svým zrnkem:
    Věc, která mě inspirovala se jmenovala tabulka o vstupu na stránky. Ale já bych to pojmul trošku jinak. Při registraci je, že souhlasíme s podmínkami používání fóra. Nikdo nečte, tudíš nikdo neví. Pak přijdou a zeptaj se na dotaz, který tu je každý den. Já bych dal něco jako náhled nejpoužívanějších otázek třeba ihned k registraci. Jelikož většina lidí, co se ptá, jsou asi nováčci, co nečtou pravidla, ačkoliv s nimi souhlasí, a pokládají dotazy.

Poté bych chtěl dodat něco k té nepřehlednosti. Já sám, když něco hledám, nemohu někdy najít obsah, který potřebuji. Zadám heslo (i více) a vyjede mi několik stovek tématů a příspěvků. Proto, než se proklikám, který zrovna chci, tak uběhne poledne. Pro zpřehlednění bych zkusil nazývat témata přesnými názvy. Pokud by se téma týkalo přebírání vesnice, za předpokladu, že mi mezi tím zbourají rezidenci, tak bych to téma nazval jinak než třeba příspěvek o přebírání vesnice a kolik potřebuji senátorů na jedno přebrání. Jsou to dvě úplně jiné myšlenky, ale nadpis mají stejný přebírání vesnice. Mezi tím vším vyjede ještě několik témat se stejným názvem, ale jinou myšlenkou. Takto by nováček hledal to své půl hodiny a na to se vykašle, radši se zeptá, ať se staraj jiní. (U této myšlenky mě prosím neberte za písmenko, samozřejmě jsem si název tématu vymyslel na základě zkušenosti s hledáním.)

Toť vše a přeji příjemný den.
    Svoboda bez vzdělání je nebezpečná, vzdělání bez svobody je zbytečné.
    (John Fitzerald Kennedy)
    Bohužel jsem až moc vzdělaný na to, abych mohl volně pobíhat po svobodě... (HEHEHE)

ja souhlasim se socinqvou , jen bych to trošku poupravil , že jak by byly sekce otázky tak tam by to bylo a ještě bych nějak víc zvýraznil vyhledávání
    Naposledy upravil pajapool : 15.11.2009 v 12:40 Důvod: CHYBY
    předem se omlouvám za chyby v mých příspěvcích a tématech.

Podobná témata

1. Vesnice z paláce pořád dokola
    Autor vrrr12 v sekci Otázky k T3
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 20.03.2008, 14:10

Pravidla přispívání