Zdravím,
hraji na COM serveru a zjistil jsem, že si tamnější hráči myslí, že COM servery jsou nejlepší (nejkvalitnější) ze všech. No nevím, mně příjde ta úroveň horší než v CZ a nejsem jediný kdo si to myslí. To mě vedlo k myšlence oprášit dřívější nápady spojené s jakýmsi mistrovstvím světa. Aby se mohlo rozhodnout, kdo teda na tom jak je.

Toto mistrovství by neprobíhalo každý rok, což z důvodu délky trvání normál a klasik serverů by ani nebylo možné. Tím by byla také zajištěna jakási exkluzivita. Např. Olympijské hry taky nejsou každý rok že

Ještě to nemám úplně promyšlené, ale tak doufám, že mi kdyžtak svými postřehy pomůžete k tomu, aby mohl být nápad případně realizován, nebo ho odsoudíte k neúspěchu...

Základem by byla národní kvalifikace.

Založil by se server výhradně určený pro kvalifikaci. Určitě se najde spousta hráčů, kteří si myslí, že zrovna oni jsou ti nejlepší, takže by se chtěli ukázat a předvést. Ale také spousta dalších hráčů... Úroveň hry by tak byla velmi vysoká, což by ocenili všichni hráči. Navíc touha za úspěchy s sebou nese nutnost zlatek, takže ani němečtí majitelé by nepřišli zkrátka. Hráči by dostávali body za umístění v pop, off, def, loupežnících,... Dále by se pak mohli dostávat ještě další body hlasováním hráčů jak ve hře, tak např i zde na fóru, aby do "reprezentace" mohli protlačit hráče (v dnešní době duálů, triálů,...) lépe řečeno účty, které by podle nich neměli v reprezentaci chybět. Pak na základě těchto výsledků by měl admin (jako nehrající kapitán) sestavit reprezentační soupisku. Pro kvalitní kooperaci dále by bylo potřeba asi 5 aliancí čili 300 hráčů, kteří by se stali reprezentanty.

Takovéto servery by se založili souběžně ve všech zemích, kde se Travian hraje. Takže se dá říct, že by 1 rok probíhal kvalifikační cyklus, který by díky stejnému začátku měl mít konec taktéž v přibližně stejném termínu. Pokud dobře počítám, tak podle analyseru je to něco přes 50 států, čili 50 reprezentací o 300 hráčských účtech.

Následně mistrovství světa

Po ukončené kvalifikaci by se následně založil mezinárodní server, na který by se mohli registrovat pouze reprezentatnti. Co účet to e-mailová adresa. Takže by to bylo ošetřeno přes e-mailové adresy, aby se tam nemohl registrovat nikdo cizí. Každá země by měla určený sektor, do kterého by se její hráči při registraci přihlásili. Když by to někdo pokazil, tak jeho vlastní chyba, byl by sám na nepřátelském území. Vychází to, že by na serveru bylo cca 15.000+ hráčů. Což sice není nijak závratné číslo, ale mějte na paměti, že to všechno budou špičky svých zemí. V průměru to vychází na nějakých 13-14 aliancí na jeden sektor, takže bojů by bylo určitě více než dost.

Toto samotné mistrovství by trvalo další rok a něco. Když k tomu přičteme nějakou pouzu po kvalifikaci, tak by se toto mistrovství světa mohlo konat vždy jednou za 3 roky.

Mohlo by se soutěžit ve třech kategoriích - normál, speed a klasik