Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 13

Téma: Odlišení nicku a logname

Exclamation Odlišení nicku a logname

Vzhledem k rostoucímu rozšíření a kvalitám keyloggerů bych navrhoval přihlašování na účet herního světa přes logname, které nebude totožné s nickem(v součastnosti je nick používán jak logname) Pro programátory to budou tři řádky kódu navíc, což mi přijde jako přijatelná cena za výrazné snížení nebezpečí, že někomu bude prolomeno heslo. Je nesrovnatelně jednodušší prolomit někomu heslo, pokud znám logname, než nabourat účet někomu u koho neznám žádný přihlašovací údaj.

Standardní

Tak toto hodnotím ako veľmi dobrý nápad. Po dlhej dobe konečne niečo užitočné.
    Lux perpetua

Moderátor Avatar uživatele Maťec

Standardní

nápad určitě dobrý, jen příště do sekce nápady.
    Nemám rád zrádce, podrazáky a lidi, co mi opravují pravopisné chyby

Jsem v T-důchodu, odpovědi ohledně T4 tak berte s (značnou) rezervou

Community Manager Avatar uživatele Black

Standardní

95% nabouranych uctu jsou predani hesla jine osobe.
    5% je nepozornost hrace na cizim nebo verejnem PC.
    Proti keyloggerum jsou zavedena opatreni.
    Pride mi ze nekteri umi psat ale neumi cist. ʞɔɐןq
    Nech bota zapnutyho a dockas se...
    "Hrac byl potrestan. 307209 jednotek smazano."
    "Hrac byl potrestan. 74752 jednotek smazano."

Standardní

@Black
    Zajímalo by mě, kde si vzal takové statistiky. Odhadnutí hesla apod. ti nic neříká? Nemluvě o tom, že heslo se dá člověku zjistit jinde a dost často si člověk dává na všechno stejná hesla. Osobně si pamatuji jak se nějaký Polák dostal matimu na účet na czx1.

Standardní

To je ale pak chyba majitele uctu, ze dal heslo nekomu, komu nemel, nebo ho moc zverejnoval, nebo ho ma proste jednoduche.
    Vsadim se, ze moje heslo by tu neuhodl treba nikdo > nedavam ho ani nikomu, komu neverim (dualove).
    Nerikam, ze to neni spatny napad i vzhledem k tomu, ze proste bezpeci se zvetsi...
    Na druhou stranu, Black ma pravdu v tom, ze "nabourani na ucet" vetsinou neni ani tak nabourani, jako spis neopatrnost, nepozornost a nebo proste jen hloupost hrace.

< muj nazor
    čim víc f - tim víc defffffffffffffffffff

Standardní

no na druhou stranu by se my odlišení líbilo i kvůli tomu že chci složitý nick ale přihlašuju se něčím jednodušším.
    není špatnej nápad
    Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí světlo na konci tunelu.
    Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři blbce na kolejích.

CZX2 2014 - Storm

Standardní

Přesně tak například běžně užívaný znak "&" není úplně jednoduché napsat na mobilu (resp. to zdržuje).

Standardní

staci 11 mistny heslo, kde jsou cislice, pismena a nejlepe nejaky specialni znak a brute force to nehackne nikdo tak do peti let. Co se tyce keyloggeru... pokud mas v pc virus co ti sleduje psany znaky na klavesnici a nevsimnes si toho, tvoje blbost.
    "I grew up feeling like I could never fit in no matter how hard I tried. One day, I realized that I didn't want to fit in. I could make my own standards and I'd live by them" - Marilyn Manson

Standardní

pokud je nastavený keylogger tak je jedno jestli se přihlašuješ přes nick nebo jakékoliv jiné username...ten keylogger ho zaznamená tak jako tak spolu s heslem...
    Dadoun: nejlepší heslo je jednoduchá věta...snadno se pamatuje a tohle teprv bruteforce neprolomí...divil by se ale 11 znaků složených z čísel a písmen jde prolomit při dnešních technologiích docela rychle zato takovou větu o dejme tomu 30 znacích opravdu prolamuješ desítky let minimálně přitom je jednodušší na zapamatování než změt písmen a čísel (a to že heslo nepíšu 10 vteřin ale 15 už mě tak nějak nezabije)
    Those, who will not follow are doomed to lead. (MtG card Anarchist)

Je mnoho způsobů, jak zemřít. Ten nejhorší je vytratit se bez účelu.

Where do you run when the Earth becomes your enemy? (MtG card Tremor)

Podobná témata

1. Změna nicku
    Autor DeeZee v sekci Otázky k T3
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 19.05.2008, 02:59
  2. Změna nicku ve hře
    Autor Kanek v sekci Otázky k T3
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 03.12.2007, 19:34
  3. změna nicku
    Autor prsař v sekci Otázky k T3
    Odpovědí: 5