Stránka 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 31

Téma: Sháním "aktuální" návody pro mírně pokročilé hráče a "Galské" strategie

Thumbs up Sháním "aktuální" návody pro mírně pokročilé hráče a "Galské" strategie

Zdravím,

Travian jsem kdysi trochu hrála. Zkoušela jsem to na pár serverech, nejdále jsem se dostala ke 3 vesnicím...Tím chci říct, že nepotřebuju vysvětlovat výhody národů, jak funguje tržiště, akademie atp.
    Chci vás požádat, pokud víte o nějakých aktuálnějších návodech, jak obecně hrát/jak hrát galy, abyste mi na to hodili link. To, co jsem našla, je třeba z r. 2009...použít něco jde, ale informace jsou zastaralé.

Zajímá mě, podle čeho se vybírá hlavní vesnice (TOP hráči to většinou mají v MC, ale netuším proč), zajímá mě, jak postupovat ze začátku, kdy dostanu vesnici (co stavět).

Pak mě zajímají různá nepsaná pravidla...např. jaký je optimální poměr vojáků vůči popce? Jaký je optimální počet špehů ve vesnici?

Vzhledem k tomu, že jsem trochu Travian hrála, tak vím, že mě nejvíce oslovili Galové a defenzivně pojatý styl hry. Moje ambice nejsou takové, abych byla TOP hráčem - na to nemám zkušenosti, ale chci přežít a být přínosem pro alianci - hlavně, co se posílání podpory týká.

Uvítám tedy nejen odpovědi, tak odkazy na návody, jak hrát. Mohou být i v angličtině.

Díky

Nafré - ts4

Standardní

Veľa ľudi hladá návod.. ale ten nie je... podľa mojho názoru..

I. Hra sa odvija od okolia kde máš dediny...
    II. Hráš off alebo def hru

mc15 sa obsadzuje preto lebo ak naklikáš veľa vojakov treba ich aj živiť... preto je potrebné mať vysokú produkciu obilia, mc15 a mc9 sa neskor obsadzuje častejšie s postupom hry.
    počet vojakov nejak nesuvisi s pop... armu staviaš non-stop je už na každého šikovnosti koľko dokáže naklikat a stratiť v boji.
    špehov je dobre mať čo najviac... a stále ich doplnať... teda ak nechceš aby o tvojej armáde vedeli...

Galovia su fajn... tiež v poslednej dobe hrám za galov... ale ich najvačšia výhoda je len tak do 2 mesiacov na začiatku hry, vdaka pasciam... neskor je to len o dobrom využiti bleskov na farmenie...

Je pekne že chceš pomáhať spouhráčov v ally... ale je tiež dobre si ich trošku "oťuknúť". Stále je veľa hráčov ktorý "zneuživaju" slabšich-menej skúsených aby im robili def.. a nestavaju pritom hradby lebo ich tvoja strata nezaujima... zhromaždisko na nizkom lvl... a pod.

Standardní

Návody existují. Zkušení hráči třeba popisují, v jakém sledu stavět na začátku, protože mají vyzkoušené, že se to nějakým způsobem vyplatí. Co se týče špehů, tak píšeš, že mám mít co nejvíc...to mám mít třeba 50 blesků a 5000 špehů? Asi těžko. Nějaký standardní poměr musí existovat.

Standardní

Je rozdiel v navode ako vyhodne stavať a v návode ako hrať za galov...

Tiež či hráš sama alebo už ideš hrat server z dalšími 1o ludmi... už som videl učty bez vojska ale mali plno špehov lebo si mysleli že ich to ochráni... ale su aj taky hráči ktorý nešpehuju a rovno útočia...

Standardní

Ahoj
    jako první radu ti dávám nezačínat s travian stojí to hodně časua peněz.
    Pokud přesto chceš hrát ...
    Začatek je nejvíc důležitý (hlavně u deffaře)¨
    díky dlouhé době začátečnické ochrany se moc nevyplatí dělat v začátečnické ochraně vojáky(jen pár offfařům kteří mají domluvený lidi že jim budou čistit třeba herem oazy a oni vybíjet)
    na začatku je nejdůležitější jet produkci a myslet na založení druhé vesnice .(klikat i budovy na kb)
    jak se naklikají požadavky na další vesnici (rezidenci) ale to až bude docela velká produkce
    jak naklikáš požadavky na další vesnici pak je důležitý si vybrat druhou vesnici
    tam zaleží kolik máš zlatek a jeslti chceš hrát off nebo deff... (v této době se vyplatí už farmit)
    pokud máš dost zlatek určitě mc15 co největší bonus.
    pokud jedeš deff a nemáš zlatky (nechceš investovat)
    tak mc9 s dobrým bonusem
    čím lepší mc tak tím máš větší šanci udělat víc vojáků... pak klikáš vesnice jedeš ekonomiku a třeba farmíš...
    mužu něco připsat když připíšeš kolik zlatek si ochotná do té hry dát a jeslti chceš hrát off nebo deff....

Standardní

Už jsem psala, že chci hrát deff.

Investovat se mi do toho moc nechce. Co jsem se dívala, tak když budu mít Bonifácův klub, můžu uhýbat útokům? V tom případě bych to pořídila.
    Píšeš MC9 s dobrým bonusem...tím asi myslíš oázy, ale abych pravdu řekla, nevím, jak oázy fungují. Co jsem naposledy hrála Travian, byl to server bez oáz - schválně jsem si ho vybrala
    Takže co mám dělat? Hledat MC9 a v okolí nějakou oázu s jakým bonusem?...

Manuál "Když zabereš oázu, přidá ti bonus k produkci jen ve vesnici, odkud je oáza zabraná!"
    dobytá oáza bude přiřazena k vesnici, ze které hrdina útočil.

Těch hrdinů mohu mít více? Protože já mám teď 1 od začátku v té jediné vesnici, co mám, ale dá se nějak přestěhovat do toho MC9, aby útočil z MC9 a ne z té mojí první vesnice?

Standardní

Obecné návody podle mě dost dobře nejsou možné, protože každý svůj styl hry přizpůsobuje svým možnostem. Ty se odvíjí podle aktivity účtu, počtu zlatek a herního skillu.

Jelikož pravděpodobně nebudeš farmit, tak stav hlavně produkci. Ze začátku ti doporučuji jet podle úkolů, prodloužit ochranu a při produkci všech surovinových dolů na 5 postavit druhou vesnici (rezidence). Výběr druhé vesnice je odvislý od toho jaké jsou možnost na mapě (volné pole). Není dobré chodit daleko, protože pak nebudeš užitečná pro alianci a špatně se ti bude zásobovat z první vesnice. Pokud máš hodně zlatek, tak bych doporučil MC15 s nejvyšším možným bonusem oáz. Pokud méně, tak MC9, a pokud skoro žádné, nebo žádné, tak klasickou vesnici s jednou hlínou (rozložení 4-5-3-6) navíc (potřebná surovina pro Gala) s dobrým bonusem oáz, co nejblíže první vesničce. Kromě úkolů nezapomeň stavět úkryt (pokud ho budeš mít nemusíš bránit vesnici = utrácet suroviny za vojáky a dávat je do produkce, protože v prvních dnech nikdo nemá katapulty, které by tě mohly ohrozit.

Poměr špehů je optimální zhruba 1:10 k celkové armádě. Pokud hodláš hrát def, tak ti doporučuji stavět pouze falangy a druidy, popřípadě ty slídiče.

Hrdinu můžeš mít jen jednoho, přestěhovat se dá tak, že ho pošleš na podporu do jiné vesnice a zaškrtneš, že chceš změnit domovskou vesnici hrdiny.

Oázy fungují tak, že si musíš postavit hrdinský dvůr na 10 a zabrat jí hrdinou, pak ti bude dávat bonus k produkci, podle typu.

Standardní

Díky, tohle jsou pro mě užitečné informace s konkrétními čísly.

Plánovala jsem, že farmit asi budu, jenže někde jsem četla, že lepší jsou k tomu bleskové (je to logické, více unesou a jsou rychlejší), jenže abych se k nim dostala, potřebovala bych zbrojnici i akademii na 5, za což se mi momentálně nechtějí utrácet suroviny. Zkusím tedy stavět falangy a farmit neaktivní hráče. Nic moc z toho asi nebude, ale pořád lepší mít něco na víc.

"tak klasickou vesnici s jednou hlínou (rozložení 4-5-3-6) navíc (potřebná surovina pro Gala) s dobrým bonusem oáz" Jak vypadá takový dobrý bonus oáz pro mě? Předpokládám, že +% hlína?

Teď zlatky utrácet určitě nebudu. Plán je takový, že na S4 se chci trochu naučit, jak to vůbec hrát, vydržet to hrát trochu déle, abych viděla, jak hra vypadá i v pozdější fázi a trochu seriózněji bych se do toho pustila na nějakém dalším spuštěném serveru.

K tomu mě jen napadá, že zítra se má otevřít nějaký ten Ancient server, ale registrace už běží teď...k čemu je dobré se registrovat takhle předem?

Standardní

Oázy jsou nejlepší 50% s obilím, pak 25% obilí + něco (nejlépe hlína) a ideálně alespoň 2 blízko.

To farmení s těma falangama moc výnosné není no, pravděpodobně to budeš mít spíš ztrátové.

Registrace předem je dobrá asi jen kvůli registrování nicku (rezervování).

Standardní

Ještě mě tak napadá, jak píšeš:
    "při produkci všech surovinových dolů na 5 postavit druhou vesnici (rezidence)"

Tedy v té vesnici, co teď mám, mám postavit rezidenci a palác až v té 4-5-3-6?

Podobná témata

1. Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 21.03.2013, 21:03
  2. "Nataři" vs. "Stojící vesnice"
    Autor kozel18 v sekci Otázky k T3
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 19.02.2008, 08:18

Pravidla přispívání