Stránka 4 z 6 PrvníPrvní ... 23456 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 31 až 40 z 57

Téma: otazka ohladom zmeny pravidiel

Standardní

skus si to este raz precitat a chapat veci v kontexte

Standardní

Chápu, že chránění podnikatelského záměru provozovatelů serveru je primárním účelem tohoto opatření, nicméně jakákoliv změna pravidel v průběhu hry at už z jakýchkoliv důvodů (a hlavně pokud jde o dodatečné zajištění zisku provozovatele díky neschopnosti nastavit pravidla správně před začátkem hry) je přinejmenším neetická. Hm?

Příklad s obchodem je super a chápu ho.
    Ale co jiná situace: celý chleba stojí 15Kč a půlka jen 7Kč, já jsem chytrej kluk a tak místo celého chleba si koupím 2xpůlku, protože mě to vyjde levněji.

Ale ejhle na to provozní obchodu zareaguje tím, že u kasy mi započítá cenu za celý chleba (2půlky = 1chleba, že), protože obcházím jeho pravidla a pro něj je to nevýhodné. Ale vrátit chleba zpět nemůžu, za to chce poplatek 2Kč.

Pointa: na základě chybného výpočtu a pravidel provozovatel prodělává a proto mi změní během nákupu podmínky. Na výběr mám pouze hrát dle jeho pravidel (pokračovat ve hře) anebo zboží za poplatek vrátit (ukončit hraní na serveru a zahodit svůj čas a vše co jsem do toho již obětoval)

A proto se znovu ptám, je to morální a etické? Jiná věc by byla, pravidla aplikujeme na všechny nové servery ......a každý at se rozhodne zda tak hrát bude nebo ne.

---------------
    Další změny podmínek komentovat nebudu, s tím problém nemám - ale jen pro zamyšlení, co trošku zamakat a nabídnout lidem za zlatky alespon to co některé skripty nabízejí zdarma? :-) Nejde o automatické hraní, posílání vojáků, budování staveb - to by hra ztratila význam, to je jasné. Ale spíš grafiku, přehledy skladů, vojska, propojení na TT nebo Toolshop, atp.

Vy za to chcete peníze, ale jiní to umí naprogramovat pro použití zdarma lépe. Zkuste se v některých skriptech inspirovat
    --------------

O principu hry kde vítězství nebo aspon být dobrý je založeno na stavu finančního konta diskutovat nebudu (každý se může rozhodnout zda hrát) i když lepší varianta je když už platit za hru jako takovou a všichni at mají stejné podmínky. Ale chápu, že to by tento projekt zkrachoval (v CZ určitě)

Ale co udělat jeden server v budocnosti na zkoušku:
    a) úplně bez pravidel (každý at se stará jak umí - chci vidět frajery jak mají multy účet s desítkami vesnic a ještě to časově zvládají - přinejmenším všichni budou mít stejné podmínky)

b) charitativní server, tj. bez možnosti použití zlatek, ukončování, NPC a podobného ...at se ukáže jakou kdo má strategii a taktiku ....

Ale to je nereálné chápu, prachy jsou prachy
    Postěžoval jsem si a jedeme dál ....

Standardní

Bezne se v podminkach soutezi a her setkavam s tim, ze "majitel" si vyhrazuje pravo kdykoliv podminky zmenit - vzdy jsem to povazovala za jejich soucast, nikdy me nenapadlo zamyslet se nad etikou tohoto opatreni. Myslim, ze to je vec provozovatelu..

Ad programovani - places na spatnem hrobe. Nikdo z ceskeho TT nema zadne pravomoci zasahovat do hry, tohle je jenom na nemcich. Pokud se nechteji inspirovat, nic s tim nezmuzeme.
    Naposledy upravil frakira : 10.04.2008 v 08:51

Standardní

Ano, u loterijních a jiných výherních soutěžích (věcná nebo peněžní cena) to mají, to je fakt. Tady jsem žádnou věcnou ani finanční výhru neviděl

Ale co takhle změnit pravidla uprostřed fotbalového zápasu?

Standardní

Jelikož tu admini zamykají témata, aby snad nikdo nemohl přidat odpověd, tak to hodím sem, at je to při jednom

Pety
    Travian Team
    --------------------------------------------------------------------------------
    Aaa nasem detickam se to nelibi. Bohuzel mate smulu. Ti polointeligenti, kteri si mysli, ze vyuzivani scriptu jako greasemonkey je naprosto normalni by se asi meli zamyslet. Kdyz prijdete do restaurace, tak si tam na stul take nevytahnete domaci svickouvou a piti koupene v samozce, asi by Vas hodne rychle vyhodili. Nareky podobneho typu, ze se Vam nelibi nove pravidlo, ci ze script ma kazdy, tak proc je to zakazane, se budou tvrde trestat.

PS: Scripty jsou zakazane celou dobu, jen pro ty mene intelegentni se to vlozilo i do "pravidel hry", ktere jsou tu jen pro jedince, kteri si nejsou schopni precist VOP pri zakladani uctu.
    Nebudu tu komentovat obsah jako takový, ale líbí se mi ta přirovnání.
    Taky mě jedno napadlo

Travian je jako restaurace, ale se zvláštní nabídkou:
    podáváme zdarma polívku a svíčkovou s "pěti", přijdeš a posadíš se a objednáš:
    když Ti slíbené meníčko přinesou bez příboru, tak se zarazíš a zeptáš - příbor by nebyl? Jasně odpoví čísník: máme tu PLUS účet (lžíce, nůž a vidlička) za 105Kč ....atd, atd. ...

Jen mě to tak napadlo
    Nicméně i takové restaurace mohou být a je to legální ...., ale musí Ti jasně říct, že si nesmíš přinést svoji vidličku a nůž (ale né, že si sedneš ke stolu, přinesou jídlo a ty vytáhneš lžíci o které nikde nebylo nic psáno a oni Ti jídlo zase odnesou, že to tam mělo být také napsané jen na to zapoměli)

Standardní

kroogh-nejak jsem nepochopil pointu...

pety naznacuje, ze si nevezmes vlastni vyrobek, kdyz pouzivas cizi veci (vlastni jidlo v zicim dome)

to same travian (vlastni scripty, na cizi praci)

ad fotbalovy zapas - v roce 1994 kdy probehla zasadni rekontrukce pravidel se stalo, ze zrovna v dobe zapasu byl schvalen novy vynos o ofsajdove pozici. Jelikoz to byl jeden z mistrovskych utkani v jedne nejmenovanne profesionalni zemi a rozhodci byl profesional, ktery neznal jen pravidla fotbalu, ale i vyklady k pravidlum fotbalu, vedel, jak se ma zachovat...

ad fotbalovy zapas=travian
    MH je "profesional", ktery ¨zna nejen pravidla, ale i VOP, ktere take dodrzuje (jako ten rozhodci
    Nikomu nedávám právo kopírovat jakýkoli text ze Soukromých zpráv

Standardní

To k tomu zápasu by mě zajímalo, máš detail - rád bych si to přečetl.

Hlavně jak se to ten rozhodčí na hřišti dozvěděl. Zároven to nastudoval, zjistil co přesně se schválilo a navíc to hned ještě začal aplikovat v daném zápase

Že Ty opatření chápeš a schvaluješ je mi jasné, Ty jsi za to placen a zaměstnavatel má vždy pravdu ...
    Pointa je taky jasná, CZ má skoro nejvíce serverů ač je to jedna z nejmenších zemí, jen ty prašule se nějak nehrnou

Nicméně správné to určitě není a fair také ne, ale na to se s**e, business je business.
    (bavím se o zlatkách, scripty nezpochybnuju v té podstatě v jaké jsou v pravidlech - jen kdyby provozovatel uměl udělat aspon takové jako amatéři)

Ale uvidíme kdo má pravdu. Nejdřív zapláčou normální hráči, ale časem společnost která to provozuje.
    Aby si zachvíli Ti se zlatkama měli proti komu zahrát, když ta většina co to "obchází" to přestane hrát. A že si to tito lidé začnou platit ve větší míře je zcestná.
    Ale kdo chce kam ...... (já si dohraju server co hraju a už mě tu vícekrát neuvidí)

Standardní

Citace Původně odeslal Avak Zobrazit příspěvek

Ale pravidlo je pravidlo, i když nový....
    Pravidlo není nové. Vždy to bylo ve VOP, ale ted se to muselo pouze zviditelnit, protože se všichni diví, když je někdo potrestá.

All Star Lama
    Host

Standardní

Po stopadesáté, VOP jsou neplatné už od začátku, protože nejsou v češtině.
    Pravidla platná jsou a vždycky byly, dokonce zákaz používání scriptů v nich byl obsažen. Při minulé úpravě pravidel, ale došlo k jeho odstranění. Není tedy pravda, že se to udělalo až teď - to je pouhá výmluva.

Jsme specifický národ, který se všechno snaží obcházet. To je pravda. Pak dochází k tomu, že hráči obchází pravidla a MH zase obchází pravidla aby je mohl potrestat. Paradoxně to potvrzují i členové TT v těchto příspěvcích.

Nesuďte tedy nikdo druhé za to co děláte taky, i když z druhé strany.

Co mě nejvíc zaráží, je neschopnost některých členů TT vést normální diskuzi. Nepíšu zde proto, abych na někoho házel špínu ale proto, že s pravidly opravdu není něco v pořádku, čehož by si asi nevšiml jen slepý. Hlavní důvod téhle diskuze není zlegalizovat obcházení pravidel, ale jejich upravení tak, aby k obcházení nemohlo docházet.

Prosím tedy všechny členy TT, aby se oprostili od osobních narážek a místo mazání všech příspěvků, které ukazují na chyby nebo něčí neprofesionalitu radši pracovali na zlepšení těchto chyb. Taktika mrtvého brouka v tomto případě myslím není na místě.

Děkuji

Standardní

Citace Původně odeslal RedMax Zobrazit příspěvek
    Pravidlo není nové. Vždy to bylo ve VOP, ale ted se to muselo pouze zviditelnit, protože se všichni diví, když je někdo potrestá.

myslíš tyto? http://www.travian.cz/spielregeln.php?agb jen se divím, že pro jistotu nejsou v čínštině, aby se pak provozovatel mohl odvolávat na cokoliv

Nicméně, když tedy pominu to, že jsou v anličtině, tak i tak jsem tam nikde nenašel zmínku o "zlatkách".

Podobná témata

1. Otazka ohladom Travian Plus
    Autor BlackRoses v sekci Otázky k T3
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 14.02.2008, 20:45
  2. otazka ohladom pravidiel
    Autor Hutar94 v sekci Otázky k T3
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 07.01.2008, 17:26
  3. Otazka ohladom aliancie
    Autor Gandalf4 v sekci Otázky k T3
    Odpovědí: 3