Stránka 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 29

Téma: Jak se zbavit farmení !

Standardní Jak se zbavit farmení !

Jak se zbavit farmení ?

Ano, ze spousty hráčů, většinou začátečníků, se dříve nebo později stává farma. Nebudu zde jmenovat jejich chyby, proč se z nich stává farma, ale spíše se zaměřím na to, jak se takového farmení zbavit.

Takže může tu nastat celkem 6 situací:

1) Farma je:
    a) aktivní (tzn. alespoň 5 hodin denně, zlatky)
    b) neaktivní (tzn. 1 hodina denně a méně, bez zlatek)

2) Útočník je většinou aktivní, ale:
    a) chce jen suroviny (tzn. útočí jen párkrát denně, když máte hodně surek)
    b) chce si zlepšit off (tzn. útočí většinou v noci, aby vám zničil vaši off či def armádu)
    c) chce vás zničit (tzn. útočí po celou dobu, kdy je online a to s katapultami)

Takže následují řešení:

1a) Aktivní farma a útočník dychtící po surovinách
    • Nejdříve zkuste útočníkovi napsat slušně zprávu, aby vás nechal být. Ale rozhodně nepište zprávy „z pozice síly“ a napište předmět. Většina útočníků odpoví kladně.
    Př.: Ahoj, vidím, že jsi mě začal v noci farmit, ale podívej se, ty jsi zkušený germán a já říman, takže nebylo by lepší dát spojko, protože silný říman se vždycky hodí do obrany ne ? S pozdravem xyz.
    • Stavte úkryty a vždy, když půjde útok (zejména ráno nebo v noci) tak si dejte postavit budovu ať si nic neukradne. Když to půjde takhle den co den, tak bude útočit čím dál méně.
    • Zkuste si udělat vlastní obrannou armádu (prety, oštěpy, falangy) a domluvte se s nějakým větším hráčem v okolí (větší než útočník co vás farmí), jestli by jste si k němu nemohli posílat jednotky.
    • Až budete mít cca 100 - 500 jednotek (podle síly útoků) stáhněte si jednotky zpět, ale nezapomeňte na špehy (aby útočník lest neodhalil) a taky zeď, alespoň na 5 lvl pomůže.
    • Pokud se útočník rozbije, zkuste mu napsat podle prvního bodu, třeba už se dohodnete. Pokud ne, strategii opakujte nebo se zeptejte hráče, u kterého jste si schovávali jednotky, jestli by nechtěl další farmu
    • Nebo můžete zkusit vybudovat off armádu a útočníka v noci překvapit a doufat, že bude mít doma jen svoji off.

2a) Aktivní farma a útočník, co si zlepšuje off a hrdinu

Platí to samé co víše jenom:
    • Samozřejmě nestavte úkryty, ty by byly k ničemu. Stavte co největší def armádu a špehy a až jednou útočník zase přijde pro off, tak mu zničíte celou armádu.
    • A pak už záleží na vás, můžete se domluvit, nebo se pokusit si z něj udělat farmu.

3a) Aktivní farma a útočník, co vás chce „zkatapultovat“

• Samozřejmě, zde je nutné se bránit, protože pokud se nebudete bránit, tak vás zkatapultuje.
    • Nutné je mít velkou zeď (10 < 20) a dostatek jednotek.
    • Pokud útočníka neodrazíte a nemáte další jednotky, tak je to marný boj, protože vás bude katovat jak chce a vy se budete moci jen dívat
    • Pokud, ale máte ally, tak postavte sýpku a poproste o pomoc (zde je důležité, aby z 60 členů ally neposlalo jen 5 )
    • Pak si počkejte na útok a sledujte, jak se útočník rozbije a můžete se dohodnout, nebo se pokusit si z něj udělat farmu.
    • Zde je tedy velmi důležité, aby vám ally pomohla, protože jakmile přijdete o jednotky jste tzv. v řiti.
    • Nebo můžete zkusit vybudovat off armádu a útočníka v noci překvapit a doufat, že bude mít doma jen svoji off.

1,2,3b) Neaktivní farma a jakýkoliv typ útočníka
    • V tomto případě, pokud vás napadne jakýkoliv typ útočníka, se sice můžete zkusit bránit, ale s tímto přístupem se neubráníte
    • Ale pokud už na vás někdo útočí, rozhodně mu nenadávejte, tím docílíte většinou posláním katapultů
    • Raději si založte jiný účet, nebo si vyhraďte na Travian alespoň 3 a víc hodin denně.

Tento návod vychází z mých zkušeností:

Odehráno:
    • 4 české speedy ( a hraji na pátém )
    • 6 zahraničních speedů (com. a de.)
    • cca 10 normálních serverů (na nich teď nehraji a ani se nevrátím, protože jsou moc pomalé)

Jakožto i mě to nedalo, tak jsem přihodím pár mých poznatků o Tavianu:

• Je to nejlepší online-strategická hra, jakou jsem kdy začal hrát a všechny kopírovačské hry stojí za velký xXx.
    • Je to hra, kde, pokud chcete hrát na nadprůměrné úrovni, tak potřebujete alespoň 5 hodin denně, rozložených do rána, odpoledne, večer a noc.
    • Dále taky pro nadprůměrné hraní potřebujete zlatky, dá se to hrát i bez nich, ale jenom +25% od všeho, už udělá v rychlosti rozvoje pořádný zvrat a nemluvě o Plus účtu a o smyčce na stavění budov a dále Dokončení budov při stavbě dolů na vysoké levely (cca i 48odin a více na speedu, natož na normálním) a v neposlední řadě na NPC obchodníka
    • Dále si spousta hráčů myslí, že když začínají je třeba jet na popku, ale to není pravda, a důkazem je tento návod, protože když by všichni jeli na armádu, tak bych toto nemusel psát.
    • Tato hra mi rozhodně vzala spoustu času z těch cca 5 let, co ji hraji asi rok jsem proseděl čistě jen u Travianu.
    • Ale také mi hodně dala a to nejen spousty skvělých lidí, se kterými procházím server po serveru a ničím všechny okolo.
    • A v neposlední řadě, tato hra je o spolupráci, takže pokud máte vedle sebe nějakého kamaráda, se kterým jste už dohráli 2 a více serverů, tak se to hraje o 100% lépe a to nejen díky zástupům…

Tento názor také vychází z mých zkušeností: (viz výše)

Závěrem:

Travin je nejlepší online hra, jakou jsem mohl hrát a jsem moc rád, že ji hraje takové množství lidí (i když už méně než dříve) a tak ji prosím nekažme a nechme ji takovou jaká je, tedy nejlepší na Internetu.

Doufám, že vám tento návod možná i něco dal a doufám, že jsem pomohl některým hráčům, jak se zbavit farmení. I když by se přiučil jen jediný hráč, vím, že to mělo smysl to sem dávat. Děkuji. S pozdravem xYxYx.

PS pro moderátory:
    Vím, že dostanu ban za multiúčet zde na fóru, ale nechtělo se mi čekat na unban na tom minulém, kde jsem dělal kraviny, proto prosím můj příspěvek nemažte a nedávejte mi BAN. Děkuji moc už jsem se poučil a jestli vás mohu poprosit, tak smažte moje předešlé účty. Díky, už chci jen pomáhat.
    Naposledy upravil xYxYx : 19.12.2008 v 16:27 Důvod: Velikost PSka

Standardní

A do kterého bodu spadá útočník, když útočí pravidelně každý den, neodnáší si ani jednu surovinu, nechytí mi armádu doma a když jednou ano, rozbil se o ni... za cca tři dny chodí opět :-)

Standardní

Návod je pěkný, napsaný v jasných bodech, takže si myslím, že by spoustě farmám mohl pomoci.
    Jsem Veterán, jsem marcus6, velitel aliance BHoH-WSE (1.věk/CZ7). Zde je můj herní životopis
    Přečtěte si Travian-rozhovory!
    Teal'c
    |CaptainLucifel|merlouska|panbubo|Ticky

Standardní

takovýhle poskytování rad farmám bych zakázal

Standardní

Vím, že to bereš v legraci... Ale na druhou stranu, pokud se nějaké farmy přiučí, nebudou to mít útočníci alespoň tak lehké a budou se muset více prosadit...

Nicméně, spousta farem je farem neaktivních... jak říkal jednou havela
    "shlédnou hlášení o útocích na jejich ves, dají stavět úkryt na další úroveň > a lougout"
    Jsem Veterán, jsem marcus6, velitel aliance BHoH-WSE (1.věk/CZ7). Zde je můj herní životopis
    Přečtěte si Travian-rozhovory!
    Teal'c
    |CaptainLucifel|merlouska|panbubo|Ticky

Standardní

To Veterán: Děkuji moc, zrovna od tebe mě to těší, protže jsem si rád a se zájmem přečetl váš web o Travianu a musím říct, že i já jsemse dost přiučil.
    Mno a ohledně havely: Pro farmy tohohle typu to není to je pro hráče, kteří mají chuť to zkoušet a ne se hnedka smáznout...

To soda:Doufám, že jsi to myslel z legrace, protže to te pak baví, když se farmy nebrání ? To pak není žádná hry, když je to fádní a nudné, takhle se to farmy také neučej hrát a bude víc hráčů, víc servrů atd.

To anatuinu: Tak v tomhle případě bych radil pořád stavět dál a dál obranu, a špehy a taky zeď, aby prostě až by přišel po druhý, aby se rozmlátil znova, pak už asi přestane útočit, když bude mít velké ztráty u tebe.
    Naposledy upravil xYxYx : 19.12.2008 v 17:47

Standardní

Velice pěkný návod, myslím že pomůže hlavně začátečníkům...ale i těm zkušenějším Zpracoval si to hezky

Když si u Bonifáce vybereš poohlídnout se sám, nic nedostaneš, jsem proto, aby jsi dostal nějaké surky a zlatky (které dostaneš nyní v úkolech) ... kdo se mnou souhlasí ať si to hodí do podpisu - autor BIG CHEESE 505

Standardní

3a) Aktivní farma a útočník, co vás chce „zkatapultovat“
    - zapomněl jsi když ti aliance má poslat podpory, ať je to načasované

Jinak vcelku pěkný návod, někomu pomůže někomu ne...
    ¿-?

PF 2010

Standardní

nebudu komentovat tento vcelku povedeny navod, jen bych rad neco dodal
    Citace Původně odeslal xYxYx Zobrazit příspěvek
    • Je to nejlepší online-strategická hra, jakou jsem kdy začal hrát a všechny kopírovačské hry stojí za velký xXx.
    znam jednu hru, ktera byla drive nez travian (tedy vyvinuta, v Ceske republice pozdeji) a travian se ji velmi podoba tak nevim kdo co kopiruje
    slovo megacrop je vymysl... vyjmeme jej z naseho slovniku!

Standardní

Děkuji moc, že se vám návod líbí.

To DrakLord: Ano také jí znám, ale nevím která byla dřív, ale Travin je jednoznačně lepší.

Podobná témata

1. Jak se zbavit vesnice
    Autor the destroyer v sekci Otázky k T3
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 22.10.2009, 16:43
  2. Chcete se někdo zbavit účtu?
    Autor Kacu v sekci Všeobecně
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 17.02.2009, 17:08
  3. Jak se zbavit farmare...
    Autor Razer014 v sekci Otázky k T3
    Odpovědí: 14